Pytania często zadawane Freak Frakom.

Wow! Fajnie, że tu jesteś! Serio. Miło, że chcesz poświęcić nam trochę uwagi i poznać nasze FAQ.


Żeby nie nadużywać Twojej cierpliwości zaraz przeczytasz konkretne odpowiedzi na konkretne pytania. Jeśli jeszcze Cię nie znudziliśmy to poniżej kilka faktów o nas ;).

Jakie imprezy prowadziliście?

Prowadziliśmy już różne szalone imprezy - pod gołym niebem, z uczestnikami z całego (serio) świata, olimpiady zimowe w lecie, przebrani za rycerzy Jedi lub mafiozów, dla kilku tysięcy osób jak i dla małej grupy kilku uczestników, dla aktorów i informatyków, wielbicieli muzyki klasycznej i bywalców festiwalu Tomorrowland, krótkie i tak intensywne, że na ścianach zraszała się para wodna i takie, które rozpalały się długo i długo nie gasły. Lekko licząc bawiliśmy już 350 tysięcy osób i chcemy zwiększyć ten poziom do pół miliona :D - tyle uśmiechniętych twarzy... Warto!

Dlaczego warto skorzystać z waszej oferty?

Bo nie wyobrażamy sobie żebyśmy mogli spartaczyć tak ważny dla Ciebie dzień. Po prostu nie. Musi być cudownie i nasza w tym głowa.

Czym wyróżnia się wasza oferta?

Zaangażowaniem. Na Twoje wesele przyjedziemy żeby zrobić najlepszą imprezę w Twoim życiu. Sprawdź w opiniach czy nam się udaje ;)
opinie na portalu wesele z klasą

Współpraca z nami to proces. Proces wzajemnego poznawania się i dopasowywania. Przed weselem spędzimy z Wami nieco czasu abyśmy mogli zgłębić Wasze marzenia, wyobrażenia, potrzeby i gusta, ale też zaznajomić się ze sobą nawzajem. Będziemy starali się do nich dopasować ale jednocześnie korzystając z naszego doświadczenia nie pozwolimy Wam wejść na minę i doradzimy w kwestiach, co do których nie jesteście pewni. Przed weselem ustalimy wspólnie jak będzie ono wyglądało dzięki czemu będziecie czuć się pewniej i bezpieczniej (również dlatego, że cały ciężar jego prowadzenia bierzemy na siebie). Dodatkowym plusem jest to, że wesela nie będzie prowadziła obca Wam osoba tylko człowiek, którego znacie i któremu ufacie :D

Jak długo pracujecie w branży ślubnej?

Dolnośląskie Bractwo Wodzirejów Freak Frak działa od 2014 roku. Nasz założyciel, natomiast, prowadził wesela już od 2005. Wprawa naszych wodzirejów jest jednak czymś więcej niż prostym wynikiem dodawania imprez którym dowodzili. Raz na tydzień, w każdy czwartek odbywa się nasze wewnętrzne szkolenie. Podnosimy nasze umiejętności taneczne, konferansjerskie, aktorskie, kondycję fizyczną, znajomość muzyki i inne. Ważnym elementem naszego spotkania są też sprawozdania z imprez które prowadziliśmy. Skupiamy się na przekazaniu treści użytecznej dla innych (sposoby wyjścia z trudnych sytuacji, nowe pomysły, sprawdzone utwory itp.). Dzięki temu multiplikujemy nasze doświadczenia i po spotkaniu każdy wychodzi o kilka imprez bogatszy.

Jaki zakres godzin obejmuje wasza usługa?

Jesteśmy elastyczni i bierzemy pod uwagę różne warianty. Można się z nami dogadać :D

Jakie elementy zawiera wasza podstawowa oferta?

Każdej przyszłej Parze Młodej proponujemy zawsze usługę "WODZIREJ", która zawiera w sobie dbanie o przebieg imprezy oraz o następowanie po sobie ustalonych wcześniej punktów. Zdejmuje to z Młodych ciężar pamiętania o wszystkim. W usłudze tej zawiera się też komplet usług konferansjerskich oraz animacyjnych tak aby goście wiedzieli co się dzieje lub będzie działo oraz byli pociągani dobrym przykładem i energią do zabawy.

Drugą usługą podstawową jest "DJ + sprzęt do nagłośnienia". Nie ma zabawy bez dobrej muzyki dlatego zawsze konsultujemy z Tobą ogólny "wygląd" obrazu muzycznego Twojego wesela. Od razu też otwarcie mówimy, że nie mamy jednej playlisty, którą się posiłkujemy na imprezie. Na każdym weselu budujemy unikatową listę utworów dobraną tylko i wyłączenie do osób będących na sali.

Trzecią podstawową usługą jest dynamiczne, kolorowe oświetlenie parkietu. Pozwala ono tancerzom czuć się swobodniej niż w przypadku stałego białego oświetlenia. Dodatkowo lampy są pod naszą kontrolą i co umożliwia nam pracę z nimi na bieżąco tak aby światło komponowało się z muzyką i potęgowało stymulację do zabawy.

Skład, w którym występujecie.

Najczęściej wodzirej główny występuje z asystentem - osobą techniczną. Nie jest to jednak 100% przypadków i zależy od Twoich upodobań i potrzeb.

Czy skład zespołu jest niezmienny?

W momencie kiedy dostajemy zapytanie o konkretny termin sprawdzamy naszą dyspozycyjność. Jeśli mamy wolne zasoby ludzkie wtedy dedykujemy Ci konkretną osobę, która może poprowadzić Twoje wesele. Automatycznie dokonujemy w kalendarzu tego wodzireja wstępnej rezerwacji terminu dla Ciebie.

Jaki repertuar muzyczny proponujecie?

Do dyspozycji mamy cały wachlarz muzyki popularnej od starych złotych przebojów po najnowsze hity radiowe i internetu :D. Dodatkowo dysponujemy utworami dopasowanymi do tańców standardowych i latynoamerykańskich. W naszej bibliotece muzycznej znajdą się też utwory wielu mniej lub bardziej niszowych gatunków muzycznych. Na specjalną prośbę doposażamy się też w utwory wymagane przez Parę Młodą (max 20).

Czy wasza usługa obejmuje również oprawę konferansjerską?

Zależy nam na tym aby czas wesela wykorzystać maksymalnie efektywnie. Nie da się tego zrobić bez sprawnej oprawy konferansjerskiej. Goście weselni potrzebują instrukcji, zaproszeń, zapowiedzi a niektóre momenty wesela trafionego komentarza. Podsumowując, naszym zdaniem nie da się poprowadzić znakomitej imprezy bez oprawy konferansjerskiej. Ciągle szkolimy się aby była ona jeszcze lepsza w naszym wykonaniu.

Na jakim sprzęcie pracujecie?

Korzystamy tylko ze sprzętu topowych firm, które dają gwarancję niezawodności. Producentami naszego sprzętu są takie firmy jak: Yamaha, Sennheiser, Shure, Allen&Heath;, American DJ, JBL, Dell, Apple.

Międzynarodowe wesele - w jakich językach możecie poprowadzić imprezę?

W naszym gronie są prowadzący biegle posługujący się językiem angielskim oraz niemieckim. Daje to szerokie spektrum narodowości dla których możemy prowadzić imprezy.

Jak często obsługujecie imprezy międzynarodowe?

Międzynarodowe imprezy obsługujemy kilka razy do roku. Zawsze poprzedzamy to solidnym przygotowaniem tak aby zmaksymalizować dotarcie z przekazem. Nie jest jednak tajemnicą, że jest jeden uniwersalny język, który rozumie każdy... to język ciała. Z tego względu dbamy też o to by szlifować nasz przekaz niewerbalny żeby nie musieć być słyszanym, żeby być zrozumianym.

Dodatkowe atrakcje, które możecie Nam zaproponować.

Możemy upiększyć Waszą salę doświetlając ją stałym światłem w określonym kolorze. Dobrze usytuowane punkty świetlne i odpowiednio dobrane natężenie oraz barwa światła potrafią zdziałać cuda.

Warto również zastanowić się nad tym jak zająć dzieci na weselu. Dla rodziców wesele z dzieckiem do lat 10 może być uciążliwe. Dla dziecka wesele, na którym nie przewidziano dla niego opieki będzie nudne. Naprzeciw takim sytuacjom wychodzimy z załogą animatorek, które rewelacyjnie prowadza różnego rodzaju zabawy oraz zajęcia zarówno z motoryki małej jak i dużej.

Dla wielu osób poprawiny są niepotrzebnym dobijaniem leżących i kolejne godziny tańca wydają się nierealne. To przywiodło nas do opracowania patentu na poprawiny ogrodowe. Zieleń, przyjemny lekki wietrzyk chłodzący rozgrzaną od słońca skórę, zimny drink w jednej ręce i bula w drugiej. To tylko jeden ze scenariuszy. Atrakcyjnych gier i zabaw nie wymagających wysiłku mamy więcej (krokiet, badminton, frisbee i in.), a... doświadczenie pokazuje, że taka forma spędzania czasu spotyka się z bardzo pozytywną odpowiedzią ze strony gości.

Czy oferujemy efekty świetlne w trakcie prowadzenia imprezy?

Na każdą imprezę polecamy dynamiczne oświetlenie parkietu. Używając wielokolorowych lamp ledowych nadajemy imprezie bardziej wyrazisty charakter. Sterując lampami na bieżąco dostosowujemy efekty do muzyki i sytuacji na parkiecie. Dzięki temu goście jeszcze chętniej wychodzą tańczyć.

Czy goście weselni mogą zamawiać piosenki i dedykacje?

Inicjatywa gości jest mile widziana i chętnie na nią odpowiadamy. Bierzemy jednak pod uwagę czy propozycje gości nie są rozbieżne z wizją Pary młodej. Zastrzegamy sobie również prawo do odmówienia realizacji zamówienia jeśli piosenka jest wulgarna lub nie ma podstaw żeby twierdzić, że porwie do tańca.

Czy macie własną licencję na ZAiKS?

Obowiązkiem każdego z nas jest posiadać licencję DJ. Opłaty z tytułu wykorzystania utworów muzycznych ponosi natomiast, zgodnie z prawem, organizator wesela czyli najczęściej Para Młoda.

Co najbardziej lubicie w swojej pracy?

Was. Serio. Praca z nowożeńcami jest świetna. Każdorazowo czerpiemy pełnymi garściami z Waszego entuzjazmu i Waszej relacji. Dzięki temu mamy energię żeby samemu nie ostygnąć tylko ciągle się starać. Mega doświadczeniem jest też wrócić do domu po weselu z pewnością, że pomogliśmy TEN Wasz dzień uczynić najpiękniejszym :D.

Jakie jest wasze podejście do zabaw integracyjnych na weselu?

Aby goście dobrze się bawili muszą czuć się swobodnie. Przebywanie w gronie nieznajomych osób może być często krępujące. Z tego względu wprowadzamy różne akcje aby zmienić stan rzeczy. Naszym celem jest oswoić gości ze sobą tak aby nie krępowali się wzajemnie swoją obecnością. Chcemy jednak zaznaczyć, że nie prowadzimy zabaw niesmacznych, dwuznacznych, krępujących, ośmieszających itp. Kierujemy się kulturą i dobrym smakiem. Zapytajcie o zabawy na spotkaniu z nami ;)

Najbardziej oryginalne oczepiny jakie poprowadziliście.

Były takie gdzie bukiet rzucany był z balkonu i takie gdzie w użyciu były wężyki do kroplówek i klawisze z klawiatury czy nocny patrol z latarkami po ogrodzie z serią misji do wykonania przez kolejne drużyny.  Mamy swoje pomysły jak uatrakcyjnić oczepiny ale i tak nie przebijemy Waszych własnych, autorskich, spersonalizowanych. Puśćcie wodze fantazji.

Czy jest gatunek muzyczny, którego nie zagralibyście na weselu?

Nasze kryteria dot. muzyki są następujące:
- nie może być wulgarna, niesmaczna, dwuznaczna
- nie może nieść agresywnego przekazu
  (np. nawołującego do dyskryminacji jakiejś grupy osób)
- nie może być nietaneczna (choć tutaj są wyjątki)

TOP 10 utworów, których nie może zabraknąć na weselu.

Conga - Miami Sound Machine
Hit the road jack - Ray Charles
Time of my life - Dirty Dancing - Bill Medley, Jennifer Warnes
Przetańczyć z Tobą chcę całą noc - Anna Jantar
Dancing Queen - ABBA
Boogie Wonderland - Earth, Wind & Fire 
Ściernisko - Golec uOrkiestra
Don't stop me now - Queen
Całuj mnie - Kuki & Piersi
Moves Like Jagger - Maroon 5

Co sądzicie o wykonywaniu utworów disco-polo?

Disco-polo to gatunek, który wiele osób uwielbia i przy którym bawi się najlepiej. Naszym zadaniem jest zapewnić dobrą zabawę, więc kiedy disco-polo jest do tego niezbędne to śmiało z niego korzystamy. Tak jak przy każdym gatunku, odrzucamy utwory wulgarne lub niesmaczne. Jesteśmy też zdolni do poprowadzenia wesela w całości bez disco-polo dlatego zawsze temat ten omawiamy przed weselem.

Wasze sposoby na "rozkręcenie" wolno rozwijającej się imprezy.

1. Diagnoza. Dlaczego jest tak jak jest? 
a) Niedopasowana muzyka
b) Zbyt nachalne zapraszanie do zabawy
c) Za mało inicjatywy ze strony prowadzącego
d) Niski poziom integracji i oswojenia gości
e) Dominująca potrzeba rozmowy, kontaktu, spokojnego spędzenia czasu / brak potrzeby uzewnętrzniania się w tańcu.

2.Wprowadzenie rozwiązania
a) Zbadanie potrzeb muzycznych i odpowiedź na nie
b) Wycofanie się z agitacji i oddanie pola gościom
c) Wyjście do gości z konkretnymi inicjatywami
d) Zapewnienie gościom większej integracji
e) Zapewnienie gościom przestrzeni do rozmów a po czasie odpalenie energetycznego bloku tanecznego. 

Co waszym zdaniem oznacza „udane wesele”?

Udane wesele to takie, w czasie którego udało nam się stworzyć relację z gośćmi oraz gości między sobą, a Parze Młodej udało się znaleźć luz i wyszaleć. Często po takim weselu ludzie pytają: Skąd wzięliście takiego wodzireja? 

  

Dzięki za okazane nam zainteresowanie. Jeśli w twojej głowie kłębią się kolejne pytania nie zawarte w tym poście ... śmiało napisz do nas lub porozmawiaj osobiście, abyś mógł/mogła przekonać się czy wytworzony pomiędzy nami rezonans będzie w stanie rozpędzić imprezę życia dla Was i Waszych bliskich. 


Pozdrawiamy serdecznie i do zobaczenia na parkietach tego Świata!


Opracował: Wodzirej Tomasz Kuboth