Karnawałowa zabawa dla rodzin


Bajkowe spotkanie zaczęło się o 15:30. 
Zgodnie z warunkiem koniecznym udziału w dobrej zabawie przebrani za postacie bajkowe pojawili się także rodzice.
Po raz kolejny świetnie sprawdziły się zabawy ruchowe (bieżne i naśladowcze) i taneczne wygibasy… Pettsona oraz wójka Fraka.


Trzy godziny minęły jak przejazd windą na trzecie piętro. Poniżej opiszemy co działo się na kolejnych poziomach i podczas ostatnich zabaw rodzinnych.

  • Taniec powitaniec – zabawa w dwóch roztańczonych kołach w ustawieniu naprzeciw siebie. Po przerwaniu muzyki następuje powitanie z napotkaną przed sobą osobą. Proponowane style powitania: po japońsku, jak politycy – po nazwisku, jak koledzy z osiedla – po imieniu itp.
  • Stepy dzikiego zachodu - zabawy biegowe w Indian pomiędzy rozciągniętymi płótnami, który z czasem się zawężają.
  • Rozpędzone sanie – jazda na wyciętych płótnach. Tata trzyma za końca płótna i sunie po sali z siedzącym maluchem. W tle słychać pieśń o kuligu. Uczestnicy zwiększają tempo jazdy, wykonują manewry, suną do celu lub jadą pędem dookoła sali.
  • Zabawy bursztynkami:- dzielenie się – oddajemy swój bursztynek i przyjmujemy inny- świetliki – podrzucamy świetliki na chuście- pląsy muzyczne – do wybranej muzyki i polecania pokazujemy układy (kelner w zatłoczonej restauracji, zapalamy wspólnie światło ze środka sali i niesiemy pochodnie w najciemniejsze miejsca sali, w parach tworzymy samochód z wystającymi ze zderzaka światłami, itp.)
  • Łowienie rybek – po natarciu włosów następuje próba złowienia wędką (kij, nitka, balon) rybek (wycięte papierki na kształt rybek)
  • Budowa supertaty – budowa przez wypychanie balonami muskulatury tatusiów. Po demonstracji nowych gabarytów taty następuje przebicie wszystkich balonów z komentarzem: mięśnie z czasem zwiotczeją ale siła umysłu supertaty rośnie.
  • Jazda na potrójnych nartach w dwie drużyny. Przepis na dwa komplety nart: 4 sztachety + 12 pasków od długości 20 cm + 48 wkrętów + śrubokręt.
  • Zabawy kolorową chustą
    przykłady

Komentarze

Prześlij komentarz

Popularne posty